ATÖLYE ASUS İLLÜSTRASYON VE ANİMASYON YARIŞMASI 2021 YILI ŞARTLAR ÖDÜLLER VE KATILIM ŞEKLİ VE KURALLAR

1- Yarışmada 15 yaş ve üzeri herkesin yaptığı illüstrasyon, animasyon ve karikatür değerlendirilir. Başvuru tarihinde eser sahibinin bu yaş ve üzerinde olması gerekir. İllüstrasyon ve animasyon yarışmasının teması “Metaverse” Karikatür yarışmasının konusu ise “Metaverse” ve “İnstan ve Teknoloji”dir. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.

2- Yarışmaya başvuru sınırı yoktur. İstenilen her kategoriye 1’den çok başvuru yapılabilir.

3- Yarışma başvuruları www.atolyeasus.com sitesi üzerinden gerçekleşecektir. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2021 saat 23.59’dur.

4- İster illüstrasyon ister animasyon ister karikatür formatı ile yarışmaya katılım sağlanabilir.

5- Yarışma başlangıç tarihi öncesinde yapılan eserler ile başvuru yapılamaz. Sadece yarışma başlama tarihinden sonra üretilen eserler ile başvurular yapılabilir. Adil bir yarışma olması için herkesin eşit bir üretim süresi olması gerekir.

6- Atölye ASUS, ırkçılık, şiddet, muzur, politik, vs... konuları içeren eserleri yarışmadan çıkarma ve diskalifiye etme hakkına sahiptir.

7- Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

8- ASUS çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

9- Yarışmalar sadece bireysel başvurulara açıktır.

10- Eserler uzman kişilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

11- 22 Eylül 2021 tarihine kadar gönderilen görseller üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında 28 Eylül 2021 Salı günü kazananlar www.atolyeasus.com’da açıklanacaktır. 29 Eylül Çarşamba günü de finalistler arasından kazananlar www.atolyeasus.com’da ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.

12- Yarışma tamamlandıktan sonra derece kazanan ya da kazanmayan tüm eserler Atölye ASUS sitesinde ve ASUS Türkiye sosyal medya hesaplarında 3 Eylül 2021 – 3 Eylül 2024 tarihleri arasında sergilenmeye devam edecektir.

13- Komisyonlu ya da daha önce bir yerde sergilenmiş ya da ödül kazanmış eserler yarışma başlama tarihinden sonra yapıldıysa ve grup projesi değilse yarışmaya başvuru yapılabilir.

14- Sistemde bir sorun yaşanıyorsa ve başvuru sayfasına ulaşılamıyorsa hello@atolyeasus.com adresine durumu özetleyen bir elektronik posta yollayabilirsiniz.

15- Animasyon kategorisinde 1. seçilen eser sahibine ödül verilecektir. Animasyon kategorisi 1 seçilen eser sahibine ZENBOOK 14 UX425E ödül verilecektir. İllüstrasyon kategorisinde 1. seçilen eser sahibine ödül verilecektir. İllüstrasyon kategorisi 1. Seçilen eser sahibine ASUS ZENBOOK FLIP 13 UX363 ödül verilecektir.

16- Her kategoride 1. seçilen eser sahiplerine ASUS UX325 OLED ödül verilecektir. Her kategoride 2. Seçilen eser sahibine Vatan Bilgisay mağazalarında geçerli 2000 TL değerinde hediye çeki verilecektir. Her kategoride 3. Seçilen eser sahipleri Nazlı Eda Noyan’dan portfolyo değerlendirmesi ve dijital sanat alanında kariyer planlamasına dair online kurs alacaktır.

17- Katılımcılar, eser üzerindeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve diğer yollarla umuma iletim ile pay ve takip hakları) ile manevi hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişiklik yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini SALVO REKLAM YAYIN YAPIM VE TASARIM ANONIM SIRKETI ’ne devretmeleri gerekmektedir. Finale kalan eserler için başvuru yapan velilere / yasal temsilcilere elektronik posta yoluyla gönderilen mali hakların ve manevi hakların devrine yönelik protokolü, Atölye Asus Finalist Değerlendirmesi Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Formunu veli/yasal temsilcilerinin hepsinin (örneğin anne ve babası evli olan küçüklerin anne ve babalarının birlikte) imzalaması ve resmin ve videonun aslı ile birlikte SALVO REKLAM YAYIN YAPIM VE TASARIM ANONIM SIRKETI tarafından iletişime geçilerek belirtilecek adrese 20 Eylül 2021 Pazartesi gününe kadar ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Bu koşullar sağlanmadan gönderilen resim ve videolar SALVO REKLAM YAYIN YAPIM VE TASARIM ANONIM SIRKETI’ne gönderilmiş olsa bile değerlendirmeye alınmaz. Web sitesinden başvuru aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, eser sahibi küçüğün sadece adı ve yaşı ile ilgili beyan alınır. Finale kalan eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin sonuçlanması için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı talep edilir. Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi yapacak görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez.

18- ASUS yarışma katılım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

19- Yarışma koşullarına aykırı içerikler değerlendirmeye alınmaz. Yarışma koşullarına (eser sahibinin yaşı veya eser sahibi tarafından üretilmeyen içerik vb) uyulmadığının sonradan tespiti halinde ASUS sağlamış olduğu ödülün iadesini veya sağlamış olduğu faydanın nakit karşılığının iadesini talep edebilir.

20– Yarışmadan çekilmek, başvurusunu iptal etmek isteyen yasal temsilciler hello@atolyeasus.com adresine başvuru tekdüzen Kaynak bulucu’su ile birlikte taleplerini içeren bir elektronik posta gönderebilirler.